Профспілкове щодення

Підсумки обласного конкурсу

«Кращий профспілковий лідер 2019 року»

   Оргкомітет здійснив моніторинг діяльності профспілкових лідерів та оцінив рівень їх роботи на основі показників, які були визначені Положенням.

   Згідно Положення про конкурс оргкомітет із врахуванням критеріїв оцінювання діяльності учасників  проаналізував подані на конкурс матеріали, прийняв відповідне рішення щодо підсумків конкурсу й визначення його переможців.

 Отже, переможцями обласного конкурсу «Кращий профспілковий лідер 2019 року» було визнано:

   серед профспілкових лідерів закладів загальної середньої та позашкільної освіти:

І місце – Дерду Людмилу Іллівну, голову первинної профспілкової організації Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

ІІ місце – Попович Людмилу Олександрівну, голову первинної профспілкової організації Свалявської ЗОШ І-ІІ ст. №4.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Заснований ВООЗ Всесвітній день боротьби зі СНІДом з 1988 року відзначають 1 грудня. Він покликаний підвищити глобальну поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та продемонструвати міжнародну солідарність. І саме на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн, яка відбулася того ж дня, пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета –звернути увагу суспільства на цю проблему.

У країнах, де активно поширюється ВІЛ-інфекція, особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки, за результатами різних досліджень, рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих.

СНІД більше не входить до десятки провідних причин смертності. За даними ВООЗ, у 2015 році від нього померли 1,1 млн осіб проти 1,5 млн осіб у 2000 році.

У 2017 році, як зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я, від причин, пов’язаних із ВІЛ, у всьому світі померло 940 000 людей. Досі з ВІЛ-інфекцією живе приблизно 37 млн людей на планеті: 1,8 мільйона осіб набули ВІЛ-інфекцію у 2017 році.

Найбільш ураженим регіоном є Африка – тут у 2017 році проживало 25,7 млн осіб з ВІЛ-інфекцією. На цей континент припадає майже дві третини загального числа нових випадків інфікування ВІЛ.

В Україні за період 1987 – жовтень 2018 рр. в Україні офіційно зареєстровано 330 415 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 109 437 випадків захворювання на СНІД і 47 646 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (Дані Статистичної довідки ВІЛ/СНІД, Центр громадського здоров'я).

Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції – в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях і Києві. 

У жовтні 2018 року в Україні офіційно зареєстровано 1 383 нові випадки ВІЛ-інфекції.

За січень – жовтень 2018 року в Україні офіційно зареєстровано 14 797 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України та 29 серед іноземців.

 

Дослідження ЮНІСЕФ про кібербулінг

Близько третини українських підлітків ставали жертвами цькування в інтернеті. Це дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в якому взяли участь більше 170 тисяч людей від 13 до 24 років із 30 країн світу.

В Україні долучилися до опитування 6791 респондент через SMS та сервіси миттєвих повідомлень.

«В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття», – йдеться у звіті ЮНІСЕФ.

Більшість опитаних зазначають, що кібербулінг найбільш поширений у соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

Генрієтта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ, наголошує, що варто враховувати – булінг не закінчується після навчання в школі, а у житті молоді трапляється і офлайн, і онлайн.

Більше половини українців, вважає, що вирішувати проблему кібербулінгу має молодь. Відповідальність на державні органи покладає кожен п’ятий підліток в Україні. Ще частина вважає, що необхідно залучати школу, а 12% проголосували за залучення інтернет-провайдерів.

За результатами опитування 59% повідомили, що знають про існування груп для школярів у мережі, де вони діляться інформацією про однокласників з метою цькування. 

Безпека дітей дорогою до школи і додому

Розпочався новий навчальний рік. Діти після канікул повернулися за шкільні парти, а це означає, що серед пішоходів побільшало дітей. Значно посилилася увага на дотриманні швидкісного режиму, особливо неподалік освітніх закладів та на пішохідних переходах неподалік від них.

У цей час правоохоронці також закликають батьків навіть на хвилину не залишати малих дітей без нагляду й повсякчас нагадувати про елементарні правила  безпеки на дорогах. 

Поліцейські звертають увагу водіїв на те, що з початком нового навчального року на вулично-шляховій мережі побільшало юних пішоходів. І тому варто бути обачними й уважними, не допускати ризикованих маневрів і дотримуватися швидкісних режимів у населених пунктах та поза ними, щоб мати змогу швидко зорієнтуватися у несподіваній зміні обстановки.

На замітку батькам 

Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорити з дитиною. Навіть якщо ви будете проводжати і зустрічати маленького пішохода зі школи, питання безпечного дорожнього руху повинен постійно бути під вашим пильним контролем.

Варто відзначити, що дитина в усьому бере приклад з батьків, в тому числі і «законам доріг». Ви можете починати вчити правила дорожнього руху для дітей ще з дошкільного віку, моделюючи різні дорожні ситуації з використанням іграшок-машинок, а також під час катання на дитячому електромобілі або велосипеді.

Дорога і транспорт приховують в собі безліч небезпек для дитини, тому батьки повинні розповідати малюкам про правильну поведінку на проїжджій частині та в транспорті, познайомити дошкільнят з основними дорожніми знаками.

 

Правила дорожнього руху для дітей

Наступні правила дорожнього руху дитина повинна дотримуватися неухильно:

  • тротуаром потрібно йти як можна далі від проїжджої частини;

  • перед тим як перейти вулицю, потрібно зупинитися біля проїжджої частини, потім подивитися наліво і направо, а потім знову швидко наліво;

  • починати переходити вулицю дозволено тільки коли загориться зелене світло світлофора;

  • переходити дорогу потрібно в безпечних місцях – біля світлофора і на переході, позначеному «зеброю» або, принаймні, на перехресті – тут водії машин уважніші;

  • не можна кидатися в транспортний потік стрімголов.

 

День української писемності та мови: пишемо радіодиктант

День української писемності та мови – щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають «батьком українського письма».

Ми живемо в історичні часи й маємо як ніколи раніше турбуватися про сьогодення. У тому числі, й про нашу мову. Саме тому, уже традиційно до Дня української писемності та мови українців запрошують написати традиційний диктант національної єдності. Диктант відбудеться 9 листопада 2018 року, текст зачитуватимуть на «Українському радіо» з 11:30.

Умови мовного флеш-мобу: диктант треба писати лише від руки, надіслати роботу на перевірку можна і електронною поштою, для цього написаний від руки диктант треба відсканувати чи сфотографувати.

Українська письменниця Оксана Забужко також підтримала найбільший мовний флешмоб. Закликала українців у День писемності та мови написати диктант національної єдності.

«Часто помічаємо, що починаємо менше читати і дедалі гірше пишемо. Перевірте себе. 9 листопада увімкніть «Українське радіо», візьміть ручку, папір і пишімо разом диктант національної єдності», – говорить письменниця.

  З метою пропагування мовної культури з учнями 7-9 класів та вчителями Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 організовано написання радіодиктанту. Вчитель української мови і літератури Русин Н.І. наголосила, що для українців назавжди найбільшим багатством повинна бути милозвучна мова, лірична пісня, славна історія і численні традиції, звичаї. 

     

Всеукраїнський протест профспілок: разом за свої права (фоторепораж)

Сьогодні, 17 жовтня 2018 року, – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві відбувається всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована Федерацією профспілок України на засіданні Президії.

Мітинг-хода розпочалася з парку Тараса Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України. 

Освітяни з усіх куточків країни взяли солідарну участь у багатотисячній протестній ході і зі своїми вимогам вийшли до влади. 

Основні вимоги профспілок:

  •  за підвищення рівня зарплат і пенсій;

  •  проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

  •  врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

  •  STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:
- прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

- мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних платта науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів пропрацю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної платипедагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

10. Збільшити у 2018 році обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2,97 млрд. гривень, що необхідні для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.